Spomienky na škôlku...

Na prvú Materskú školu v Prietrži sa dnes spomína už len veľmi ťažko, ale predsa len sa v spomienkach spoluobčanov vynárajú obrazy rodinného domčeka , ktorý teraz nikto inak nenazve ako „ na Janovíčkových“, alebo staršie generácie povedia „ na Bašnárskom“  ... . Súdružkou  učiteľkou bola Štefánia Šusteková.

Veľká zmena nastala v školskom roku 1955/ 1956, kedy bola zriadená jedna trieda pre všetky vekové kategórie v budove terajšej Základnej školy. Trieda pre škôlkarov bola na prízemí. Tu bola súdružkou učiteľkou  Emília Linková. Počas doby fungovania škôlky v budove ZŠ si pripomíname aj riaditeľku Dubeckú Annu.

Neskôr v 70. rokoch za predsedovania Martina Zuščíka bola v akcii „Z“ postavená terajšia Materská škola s moderným vybavením a tiež aj kuchyňou pre deti. Základný kameň bol osadený v roku 1969 a v roku 1970 bola budova skolaudovaná. Riadenie Márie Dobiašovej vystriedala  Viera Mikulecká. Súčasnou riaditeľkou je Libuša Jonášová.

V roku 2002 bola MŠ rekonštruovaná a boli nadstavené obecné byty. Nadstavba sa uskutočnila za pôsobenia Ing. Milana Kovára vo funkcii starostu. V roku 2010 bolo vybudované a upravené okolie a prístupová asfaltová cesta s parkoviskom.